Pokračujte v nekonečné pohádce/příběhu:Klik
Chceš vyměnit ikonku?Tady: Klik

Květen 2008

Prewiew

25. května 2008 v 13:34 | Aneta |  The sims 2 info

Je skoro k nevíře, kolik lidí propadlo kouzlu série The Sims. Jak je vůbec možné, že se našlo tolik nadšenců, kteří jsou ochotní trávit svůj život u simulace života? Ti, kdo The Sims nikdy nehráli, asi budou na takovou otázku hledat odpověď dlouho, anebo ji nenajdou vůbec. A i když se zeptají přímo těch, co denně vodí své digitální kamarády za ručičku na WC, k obědu i do postele, moc moudří z jejich odpovědi nejspíš také nebudou. Mánie The Sims se nedá jen tak vysvětlit, ta prostě buď je nebo není.
Jak jste všichni mohli před pár dny zaregistrovat, Maxis chystá nové pokračování své věhlasné série. Ne nový datadisk, ale plnohodnotné pokračování původní hry, s mnoha obměnami a novinkami. Přesto stále ještě dopují své fanoušky dalšími dávkami návykových materiálů, jako je například nejnovější addon s názvem Superstar, anebo masivně multiplayerová obdoba hry - The Sims Online, která však paradoxně nezaznamenala takový úspěch, jaký vývojáři předpokládali.
•Otočte se kol a kolem...
The Sims 2, jak se nový a ještě ambicióznější projekt jmenuje, dá celé sérii zcela nový rozměr. A to nejen proto, že bude kompletně ve 3D a podstatně lépe graficky zpracovaný, ale také pro svůj nový koncept založený na generacích, který Simáky obdaří DNA.
Nový 3D engine, jehož kvalit titul využije, vám umožní sledovat život svých svěřenců ze všech možných úhlů a vzdáleností. Jinak řečeno, tím, že tvůrci hru převedou do 3D perspektivy, už nebudete muset otáčet pohled o pouhých 90° a přibližovat poněkud omezeným počtem tří stupňů. Budete mít naprostou volnost v otáčení kamery a zoomování, díky čemuž budete moci sledovat i ty nejmenší detaily, jakými jsou např. emocionální prožitky zachytitelné na tvářích jednotlivých postaviček. To je ostatně další záležitost, ve které se tento projekt liší od toho původního. Když si budete vytvářet svého Simáka, už nezkombinujete pouze hlavu s tělem, ale přímo nadefinujete i konkrétní znaky jeho tváře. Zvolíte, jaká ústa by měl mít, jaké oči, líce, bradu, nos... Tím, že strávíte nějaký čas modelováním vzhledu svého Simáka, se více ztotožníte s jeho osobou a celá hra tak bude i pro vás větším požitkem, až uvidíte prožívat ho různé situace, životní rozhodnutí apod. A i o to v této hře jde.
•Simáci a genetika
Tentokrát budete své svěřence provázet takřka celým jejich životem. A to mám namysli od narození, až po smrt. Ano, i smrt v této hře má své místo a už to nebude jen smrt způsobená nešťastnou náhodou, ale i stářím. Je to veliký pokrok od původního titulu, kde jste si mohli pořídit pouze dospěláka či dítě pubertálního věku, ale tím to také skončilo. Tak, jak jste je navrhli, tak také zůstali, napořád. Největší odvaz byl pouze v případě, kdy bylo dítko coby kojenec adoptováno, či se mávnutím proutku narodilo a později opět jakoby přičiněním kouzelné víly proměnilo v puberťáka. V The Sims 2 budete své "hrdiny" provázet od samého narození, učit je základním věcem, komunikaci s okolím, zařazovat je do sociální struktury, vychovávat, být mu po boku při všech důležitých momentech jeho života, pomáhat mu rozhodnout se, když přijde nabídka k sňatku, vidět ho zakládat rodinu, vychovávat děti, stárnout, i zemřít. Všechna rozhodnutí, která budete činit, se odrazí nejen na životě toho konkrétního Simáka, ale také na životech jeho rodiny, dokonce i dětí. Vliv na jeho charakter bude mít vedle řady událostí samozřejmě i čas. Můžete vychovat slušňáka od kosti, se spoustou přátel, dobrou prací a skvělým zázemím. V tomto případě byste však měli začít včas, aby vám pak nebylo překážkou v kariéře přílišné stáří. Stejně tak se vám ale může podařit vychovat naprostého asociála, bez přátel a jedinou zálibou v chroustání čipsů při sledování TV. Osobnosti Simáka bude odpovídat tzv. "životní skóre", což ovlivní i průběh hraní.
To, jaké Simáky se vám podaří vyvést to světa této hry, se poté odrazí i na jejich potomcích. Jak jsme naznačili již na začátku, tvůrci se rozhodli, nejenže svým digitálním výtvorům dopřejí radosti i strasti všeho věku, ale že jim dají možnost, předávat své zkušenosti i fyzické vlastnosti jejich vlastním dětem. Všechno doposud popsané zní velice seriózně a velmi to připomíná skutečný život. Samozřejmě, že to je účel hry. Někoho by to však mohlo lehce nudit a tak samozřejmě Maxis nezanedbal ani určité odlehčení v podobě různých komických situací a animací (nyní i mnohem detailnějších). Aby to bylo ještě pestřejší, budete si v této hře moci vedle obyčejného průměrného Simáka vyrobit také nějakou tu zrůdičku, např. zeleného mužíka s velkýma černýma očima a dírami místo uší. Vzhledem ke skutečnostem, o kterých jsme psali výše, si pak jistě ve své bujné fantazii dokážete představit, jak by vypadala jeho dítka, pokud by je zplodil např. s atraktivní blondýnkou ;) Mimochodem, každý nový člen rodiny je stejně hratelný, jako původně založená postavička. Žádní dva Simáci navíc nebudou identičtí. Maxis dokonce slibují, že až vydají plnou verzi hry, dají k dispozici také ony nástroje na generování postaviček, se kterými si jistě také užijete spoustu legrace.
•Hmmm, vy máte novou košili...?
Novinkou je i to, že si Simsáci v The Sims 2 více uvědomují prostředí, ve kterém žijí. Více na něj reagují a komunikují s dalšími postavami ve svém okolí. Mají větší sociální povědomí, což budete moci pozorovat na jejich tvářích, až např. budou procházet místností a oslovovat jiné osoby. Některé z vás jistě také napadlo, když byla řeč o plození dětí, jak to bude se sexem. Podobně jako v prvním dílu. Budete vědět, že k tomu dochází, nicméně nebudete mít možnost zamilovaný pár šmírovat. Rozhodně ale poznáte, když se pak blíže mrknete na jejich blažené tváře, že si to užívali ;P
A to ještě není vše. Jednotlivé postavičky už nebudou ani statické. Co tím myslím? Jde o to, že v první hře jste až na možnost převlékání Simáků do různých oděvů, měli před sebou pořád tu stejnou postavičku, bez ohledu na její návyky a činnost. Asi už tušíte, kam mířím. Jde o to, že v The Sims 2, už nebude jedno, jak hodně se starý známý Bob cpe hamburgery nebo brambůrky, když přitom navíc neustále civí do bedny a leží na gauči, jeho postavě to nepřidá. Prostě ztloustne. Když pak ale na sobě zapracuje a sem tam hodí těch pár temp v bazénu či nazvedá trochu železa v posilovně, půjdou přebytečná kila s špetkou štěstí zase dolů.
•Čudlíčků je čím dál více
Další věc, kterou bezpochyby zaregistrujete velice brzy, bude interface. Jeho základ byl zachován a proto nikomu z těch, co této hře propůjčili svůj život, nebude činit potíže jej ovládat. Rozdíl bude hlavně v mnoha dalších volbách, který tento interface bude nabízet. Také při komunikaci s dalšími postavičkami zjistíte, že máte podstatně rozšířené možnosti výběru formy, jakou ten či onen akt vykonáte. Např. pokud budete chtít flirtovat, už to nebude pouze odkliknutí možnosti "flirtovat", ale tímto se vám ještě otevřou další volby, jakým způsobem chcete o danou osobu projevit zájem, zda prostě po hlavě vlítnete rovnou na věc (samozřejmě často s menším úspěchem), anebo se pokusíte uplatnit svůj šarm, apod.
•Tanec mezi kapkami deště
Příznivcům série by jistě ke štěstí stačilo vše, co bylo dosud napsáno, ale Maxis vám s The Sims 2 bude moci nabídnout mnohem více. To, co v předchozí hře totiž také chybělo, byly změny počasí. V The Sims 2 se vám může stát, že se najednou přiženou mraky, setmí se, začnou šlehat blesky a spustí se liják. Postavičky budou pochopitelně reagovat i na takovou situaci. Poběží se schovat nebo natáhnou ruku a nechají si na dlaň dopadat kapky deště. Nových efektů zde ale bude ještě více. Všechny možné povrchy budou reflexní - stěny, nábytek, podlahy, ad. Vše bude propracováno do nejmenších detailů.
•Kam nechodí slunce...
Nové možnosti na vás budou čekat také v oblasti budování obydlí. Díky 3D perspektivě si totiž budete moci užívat zcela nového pohledu na celou stavbu. Kromě toho si můžete probourávat okna i v šikmých stěnách, což v první hře nešlo a jistě to mnohým z vás lezlo pěkně na nervy. Ani schodiště nebudou již muset být striktně rovná nebo prostě taková, jaká vám zrovna hra dává na výběr. Vy sami budete moci určit, jak budete chtít, aby schody do vyšších, popř. i nižších pater vypadaly. Teď si asi říkáte, že mám aspoň úžeh, když tu píši cosi o nižších patrech, ale věřte, že nemám. V The Sims 2 totiž budete moci nejen vyvést dům do patra, ale vytvořit i sklepení. Ani tím ještě Maxis nevyčerpal všechny možnosti, jak hráče překvapit. Nevím, jak vy, ale mě celkem nesedělo čalounění některých (téměř většiny) kusů nábytku. Když si v The Sims 2 pořídíte nějaký gauč nebo židli, už nebudete muset trpět danou barvou a vzorem, budete si moci vybrat dle svého vkusu. I v dalších podobných věcech bude tento titul flexibilnější než jeho předchůdce.

Hlasujte!

25. května 2008 v 8:44 | Aneta |  Ankety
Tak hlasujte.

Chcete udělat upoutavku na blog??

25. května 2008 v 8:42 | Aneta |  Pro vás
Ahojky lidi.Máte blog??Ale nejste spokojeni s návštěvností??Chcete ji aspon o trochu zhvýšit??Jestli ano tak mi napište na e-mail:ana.heczkova@seznam.cz za 1.Vaši přezdívku
2.Váš blog
3.váš e-mail
4.Obrázek k vašemu blogu mělo by to být aby to vyjadřovalo o čem to je!O o ts2,malováním atd.

Desing

25. května 2008 v 8:36 | Aneta |  Aktuálky
Hej lidi!Prosím!Umí někdo udělat desing??Jestli jo a bylo by možné mi ho udělat tak at mi tady nebo na e-mail napíše.Předmět:Desing!Můj e-mail:ana.heczkova@seznam.cz

Podepišse

24. května 2008 v 21:41 | Aneta
Tak tady se pls podepiš a dej si to na blog já to mám 2 krát protože mám 2blogy kdyby vás to zajímalo.

Prewiev

24. května 2008 v 19:09 | Aneta |  The sims 3 info
The Sims 3

Úvod
Již bylo oznámeno další pokračování známé série THE SIMS. Nový titul se jmenuje jednoduše: "The Sims 3". Myslím, že v tomto novém díle se můžeme těšit na mnohé! Od změnění grafiky až po nový život našich simů.

Obrázek č.1

Pro nováčky v branži
Hra Sims vás vtáhne do velkolepého simulátoru virtuálního života, kde budete moct žít životy svých vlastních "simíků", ale i předem vytvořených rodin. Začínáme vytvořením si vlastní rodinky či samotáře nebo jen obyčejných spolubydlících v propracovaném SimMakeru, kde si každého sima vytvoříte doslova od hlavy až k patě! Od kloboučku až po botky! Hned po vytvoření svých simů vás přivítá rozsáhlé sousedství kde vám nezbývá nic jiného než za pár šupů koupit nějakou barabiznu. Po příjezdu ke své schátranině vám v kapse zbylo ještě pár simoleonů a tak vašim simům nakoupíte nezbytné spotřebiče do své domácnosti. Simové je začnou okukovat a hned jak se rozkoukají začnou pařit na PC, čučet do bedny, vyjídat ledničku, nebo jen klábosit s ostatními. Ale i takový baráček něco stojí, a aby měli simové z čeho platit účty musí nastoupit do práce. Tu najdou v inzerátech na počítači, či v novinách, které chodí každé ráno. Mohou si vybrat od flákače až po kariéru v obchodě či politice. Tyto zaměstnání se pochopitelně liší peněžními odměnami. A tak to je asi vše, pak už je jen na vás jaký život chcete, aby vaši simové žili…aby je měli všichni rádi nebo naopak.

Obrázek č.2

TS3 - nový systém?
Asi si pamatuje tu běžnou rutinu z TS1 a 2, že? Vstávat, wc, jíst, práce, wc, jíst, zábava, wc, spát a tak stále dokola. Proto se všechny potřeby smrskly jen do 3 a k těm přibude významný ukazatel "RADOST - STRES" doufám, že právě proto to TS moc neochudilo, alespoň budeme mít více času na vztahy a zábavu, že? A navíc s tímto novým indikátorem, můžeme počítat s úplně novou dolní ovládací lištou. Dále je nově zpracován indikátor tzv. "Sny a sliby" v předchozím díle se tzv. "cíle" generovaly náhodně… byly omezeny jen vybranou aspirací, ale v TS3 se "cíle" budou měnit během vaše hraní! Např. potká váš sim na ulici krásku a hned po ní pojede nebo uvidí v TV slavného kuchaře a v zápětí bude chtít být taky.

Obrázek č.3

Naplnění našich domácností? No jistě! - Nábytek
V předchozích dílech vás asi standartní nábytek po pár týdnech hraní nejspíš omrzel, a tak se na toto téma tvůrci TS3 více zaměřili! Proto váš nábytek bude možný editovat přímo ve hře! A ani se nebudete musit učit se složitými grafickými editory.

Obrázek č.4

Tvorba našich simů
Nový editor vašich simů bude propracovanější a zábavnější, hráč bude mít tak velkou volnost, že snad bude moct upravovat pihy na simíkově obličeji. A to vše je udělané tak snadně, že to zvládne i 7 leté děcko. EA se hlavně zaměřilo na to, aby každý sim byl jedinečný! Ve výběru vlastností jako: hravý, pyšný, plachý či přátelský se taky mimo jiné objeví např. milovník televize, rváč či vegetarián. Můžeme v okolí také narazit na různé tloušťky - od předešlých dílů jich bude větší spektrum, např. příšerně tlustý McDonalďák či namakaný svalovec jako z nějakého filmu. Pokud všechny tyto vlastnosti promícháme může nám vzniknout až 700mil možností!


Oficiální informace

24. května 2008 v 19:09 | Aneta |  The sims 3wallpapery
Sousedství
- V novém neomezeném sousedství můžou vaši Simové navštívit sousedy, parky, obchody bez načítací obrazovky a zbytečného čekání
- Všichni sousedi budou žít svůj život a stárnout současně jako vaši simové (budou mít svatby, najdou si práci, ...) - simové, se kterými právě nehrajete, budou žít svůj život dál i bez vaší přítomnosti
- Ve hře bude 1 sousedství, ale bude obsahovat okolo 97 pozemků. Po vydání hry si budete moci postahovat např. sousedství od jiných hráčů.
- Simové můžou vstupovat do jakékoliv budovy v sousedství a vy je budete moci stále ovládat.
- Potvrzené městské součásti: bazén, park, bistro, butiky s oblečením nebo prodejna knih.
- Z vašeho domu se můžete okamžitě pomocí vzdálení/přiblížení(Zoom in/out) oddálit, až nad celé sousedství a naopak.
- Přechod mezi dnem a nocí bude tak plynulý, že si ho ani neuvědomíte, protože bude probíhat po celý den.
- Sims města budou "porovnatelné" s mechanismy hry SimCity.

CAS - Create A Sim
- Tělo bude tvarovatelné stejně jako u The Sims 2
- K dispozici budete mít nástroj pro úpravu vašeho Sima - od vypaseného až po vymakaného sportovce. Ruce a nohy budou od sebe odděleny (Sim může mít titěrné nohy a svalnaté ruce).
- Tlustí Simové mohou zase zhubnout a hubení zase naopak přibrat.
- V novém TS budete mít možnost výběru více typů Simů (např. Číňana, Afričana, apod.)
- Vašemu Simovi můžete nastavit oblíbenou barvu, jídlo, muziku, atd.
- Novinkou TS3 bude možnost přidat vašemu Simovi různé boty a nebo ho můžete nechat bosým.
- Oblečení si budete moci sami jednoduše vytvářet přímo v CAS.

Simové
- Ze standardních 8 panelů potřeb je sníženo na 3, hlavním z nich je STRES - ZÁBAVA, potřeba wc, hygiena. Ostatní panely ve hře zůstávají, ale jsou skryté.
- Simové mají různé vlastnosti. Vyberete si z přibližně 80. (např. Snílek, Naštvaný, Veselý, atd.) Vlastnosti ovlivňují chování vašeho Sima a ovlivňují jeho celkovou náladu. Např. Naštvaný Sim může dát jinému Simovi facku apod.
- Vlastnosti se dědí. Činnosti, které Simík robí po dobu těhotenství mají též dopad na konečnou povahu jeho dítěte.
- Simové se o sebe budou lépe starat.
- Každá událost v Simově životě má vliv na jeho náladu. Např. svatba, párty, vyhození z práce atd.
- Simové mají různé vlastnosti. Např. rybaření, vaření, apod.
- Potřeby doplníte jednoduchým kliknutím na ikonku.
- Na místo zafixovaných interakcí jako klábosit či vtipkovat, tu jsou možnosti filtrované podle současné nálady a potřeb Sima.
- Vaši Simové mají sny. Např. když váš Sim ví, že jeho soused má plazmovou televizi, může váš Sim mít sen, že takovou televizi chce. Vy se rozhodnete buď to sen ignorovat, což je v pořádku. Ale když daný sen "slíbíte" a v budoucnu neuskutečníte, může to mít negativní následky.
- Každý Sim bude jedinečný, svojí povahou, vlastnostmi i jeho výrazem.
- Simové budou reagovat na to, co se kolem nich děje (například, když někdo bude koukat na TV a druhý Sim ji vypne, může to být velmi nepříjemné.
- Každý Sim si bude moci naplánovat svůj životní plán.
- Hráč bude více zaměřený na Simovi vztahy apod. než na stereotypní situace, jestli jít na wc nebo ne.
- Simové budou více sociálnější, takže se vyzdvihne jejich starání se o svůj fyzický stav.
- Budou mít lepší a propracovanější vlastnosti (milovat TV či naopak - nenávidět ji)
- Simové budou více morálnější (jestli váš Sim z ničeho nic přeruší rozhovor s 2. Simem, můžou ho pokládat za blázna

Práce
- Můžete sledovat vašeho Sima až do práce, ale nikoli v ní... zmizí totiž v budově.
- Postup v kariéře závisí na schopnostech, osobnosti, vztazích s kolegy/šéfem a taky na splněných úlohách.
- Dvě doposud potvrzené kariéry jsou Vaření a Věda.
- Simové můžou také pracovat jen na poloviční úvazek.
-Abyste postoupili v kariéře nebude to už jen z lepšit určité vlastnosti a získat nové přatele.
- Nyní budete muset ziskavat penize na kampaň tzn. bude muset pořádat párty získávat nějaké ty penízky od hostů, a jak to bývá peníze rozhodnou jestli upějete či ne Úspěch může znamenat propagaci, lepší výkon v práci nebo dokonce povýšení.Pokud budete dobří dostanete se až na radnici, ale jestlže budete mizerný starosta, budou na vás před radnicí s křikem a bannery čekat rozzuření obyvatelé.

Věci, které se nezmění
- Simové hovoří Simštinou.
- Mohou se počůrat, umřít hladem, uhořet, atd.
- Věkové kategorie: batole, dítě, dospělý, starý
- Opět se budou objevovat bubliny, které musí být co nejrychleji uskutečněni, ale nebudou nad hlavou Sima, ale v kontrolním panelu.
- Opět se dočkáme se datadisků.
- Budou existovat páry stejného pohlaví, mohou si i adoptovat děťátko.

Různé
- Simové můžou vařit a chytat ryby, nakupovat potraviny nebo si je mohou vypěstovat na zahrádce.
- Velkou radost mohou mít vlastníci pomalejších a starších počítačů, protože na nás EA mysleli a vyrobili to na naše staré mašiny.
- Součástí hry budou nástroje pro vytváření vlastních objektů.
- Hra opět nebude mít Multiplayer.
- Rozházené věci po bytě může hráč uklidit sám pomocí nástroje "ruka".
- Hra bude obsahovat prvky počasí např. foukání větru, který bude ohýbat stromy apod.
- Každý Sim bude malovat jiné obrazy. (obraz bude založen na jeho osobnosti).
- Děti můžou zdědit genetické/povahové rysy po svých rodičích, jaké rysy nakonec budou mít ovlivňuje těhotenství Simky.
- V TS3 nemáte nad Simem v práci úplnou kontrolu, ale můžete mu určit kolik času v práci stráví.
- Kariéry mají v sobě nový prvek a tím jsou "šance(Opportunities)" - to znamená už zmíněné plnění drobných úloh, které vás přiblíží k povýšení.
- Změnou prošel i systém interakcí, tzn. že na spodu obrazovky se objeví menu, díky kterému můžete měnit tón rozhovoru jedním kliknutím.

Povahové rysy

24. května 2008 v 19:08 | Aneta |  The sims 3 info
Aktivní - Vyniká nespavostí
Bezcitný - Uráží druhé, hrubý, neslušný
Citlivý - Velké emoce, romantický
Čistotný - Hygienik
Dobrý - Skvělá vlastnost, dobře se skamarádí
Dráždivý - Hyperaktivní, provokativní
Ďábel - Nejhorší vlastnost, zlý, ubližuje druhým
Frajer - Dobře se seznamuje, flirtuje
Génius - Je chytrý, talentovaný, dokonalý
Hydrofobní - Bojí se vody
Hravý - Baví ostatní, nikdy se s ním nenudíte
Charismatický - Vyznačuje se šarmantností a talentem
Idealista - Puntičkář, nápaditý
Infantilní - Chová se jako dítě
Jedlík Pizzy - Miluje pizzu
Kecálek - Ovlivňuje druhé, lže kvůli důležitosti
Kleptoman - Zloděj, krade
Kuchař - Dobře vaří
Komunikativní - Jde s ním dobře pokecat
Lajdák - Vyniká leností, záškoláctvím, lajdáctvím...
Necitlivý - Nechápe ostatní Simíky
Nemotorný - Není moc šikovný
Nepřátelský - Myslí si, že je nejlepší
Neslušný - Chová se často nevhodně
Nevrlý - Nešťastný či podrážděný
Neúprosný - Neděkuje, nepřizná pravdu druhému
Nešťastný - Smutný
Nedůvěřivý - Nechce se vázat (jen dlouhodobé vztahy)
Odvážný - Často riskuje, nebojácný
Paranoidní - Vymýšlí si to, co neexistuje
Perfekcionista - Pečlivka
Plachý - Je samostatný, téměř strach z jiných
Potulný - Je rád dlouho venku
Proklatý - Nic se mu nevede podle jeho představ
Přátelský - Opak nepřátelství, otevřený typ
Rodinný typ - Jeho život se váže na rodinu
Romantik - Skvělý ve vztazích, emocionální
Samotář - Vyhýbá se společnosti
Sklíčený - Beznadějný, pesimista
Sportovně založený - Velmi aktivní osoba
Snílek - Žije ve svém světě
Starostlivý - Myslí si, že se musí o každého starat
Šťastný - Štěstí ho má rádo
Šetrný - Rozený opravář
Šikovný - Vyniká v mnoha činnostech, podobné jako umělec
Umělec - Vysoké umělecké schopnosti + kreativita
Unáhlený - Lehce se rozhádá
Usmrkanec - Má tendenci si stěžovat a nebo kňučet
Vlezlý - Strká nos tam, kam nemá
Vtipný - Baví ostatní, komický, hravý
Vegetarián - Nejí maso
Vymetač večírků - Často uspořádává a navštěvuje večírky
Volný - Podobný jako potulný, radši venku než doma
Workoholik - Má život ve smyslu práce
Zahrádkář - Přirozený talent v zahradničení
Znuděný - Nic ho nezajímá

Srovnání ts2 a ts3

24. května 2008 v 19:06 | Aneta |  The sims 3 info

Srovnání TS2 vs TS3


Zde je vidět, že keře se opravdu změnili. již vypadají apsoň jako 3D.


To samé jako v předchozím srovnání. Živí plot už konečně vypadá k světu!


Ta rozmanitost! A vylepšená grafika. Lépe se do světa Simů vcítíme.


Na tomto srovnání toho moc odlišného vidět není, ale je vidět propracovanější osvětlení.

Ts3

24. května 2008 v 19:03 | Aneta |  The sims 3wallpapery

The Sims 3 - oblíbený simulátor života a vztahů pokračuje

Slibné pokračování hyperúspěšné hry, které sice stále staví na osvědčeném konceptu, ale snaží se ho ze všech stran vylepšit. Tahle snaha by se měla ve výsledku vyplatit a udělat z The Sims 3 nejlepší díl série.

Zas něco o ts3

24. května 2008 v 19:02 | Aneta |  The sims 3 info
Psát o úspěchu série The Sims je nošením dříví do lesa. Každý ví, že kromě World of Warcraft neexistuje v herní branži populárnější projekt. Přitom to celé začínalo z nenápadné myšlenky Willa Wrighta, jenž se své SimCity rozhodl koncipovat o poznání více intimně. Z počátečních rozpaků hra vystřelila na první příčky prodejnostních žebříčků - a už z nich neslezla. Následovaly spousty datadisků, dokonce masivně multiplayerová verze (ta ale propadla), další datadisky, druhý díl, opět datadisky a dnes už jsme tak daleko, že můžeme referovat o chystaném třetím dílu. Electronic Arts vyhradilo na The Sims

"Myslím, že si lidé neuvědomují, kolik strategických a taktických prvků je v jejich životě. Náš život je realtimová strategie."
Will Wright
mnohasetčlenný tým, který má za úkol starat se jen a jen o tuto stále kvetoucí značku. Díky tomu se na regálech povaluje tak obrovské množství datadisků, mezi nimiž se vyzná jen pár největších odborníků na tuto sérii. Je však třeba dodat, že vývoj The Sims už běží nezávisle na duchovním otci Willu Wrightovi, který se rozhodl zasvětit svůj profesní život dalšímu velkolepému projektu - Spore. Ale i tak si lze jen těžko představit, že by The Sims 3 dopadly špatně či snad neúspěšně.
"Skutečnost, že je struktura hry poprvé v její historii tak otevřená, dává autorům nové možnosti. Především mohou města zaplnit životem."
The Sims 3 (PC)Zeptáte-li se autorů na největší změnu, kterou pro trojku chystají, odpoví svorně, že to bude mnohem více hra než kdy předtím. Jelikož proběhla už řada prezentací, můžeme si dovolit z nich udělat ucelený výstup. Maxis s oblibou předvádí rozšířený rozsah hry. Dostanete se do uceleného města, které sestává hned z několika sousedství. Představte si pravoúhlé silnice, idylické domečky, z nichž mnohé jste sami postavili, procházející se simáky, kteří nesou váš genetický vklad a o nedělích zahlédnete třeba i zaplněné tržiště. Hra vám dovolí odzoomovat mnoho set metrů nad hlavy lidí a střechy domů, odkud máte dokonalý přehled o veškerém dění. Okamžitě a plynule se však lze dostat do jakéhokoliv z příbytků a zapojit se do zdejšího života. Zapomeňte na nervující nahrávání, tady probíhá vše jako na drátkách. Skutečnost, že je struktura hry poprvé v její historii tak otevřená, dává autorům nové možnosti. Především mohou města zaplnit životem. Na ulicích vidíte simáky, jak se dívají do výloh butiků, usedají v kavárnách, chodí spolu do parku, nebo se potkávají na semaforech a jen tak spolu pokecají. Samozřejmě, stále to není SimCity, ale není sporu o tom, že sousedství působíThe Sims 3 (PC) zabydleně a uvěřitelně. Vzhledem k tomu, že můžete kliknout opravdu na jakoukoliv budovu a následně se do ní i podívat, otevírá se obrovská příležitost například k pozorování simáků při práci nebo při sportu. Pryč je tedy doba, kdy postavičky vyzvedl jejich zaměstnavatel, odvezl někam mimo mapu, hra zrychlila odsýpání času, aby následný večerní příjezd mohl nastat co nejdříve. Velké a takřka reálně fungující město má další výhody. Například se vypravíte se svým simákem na návštěvu nové sousedky. Zazvoníte, chvíli čekáte, ale stále nikdo neotevírá. Když už se chcete obrátit zády, vidíte, jak z okna leze zloděj s pytlem nakradených věcí. V předchozích dílech by vám velmi rychle zmizel z dohledu z důvodu velké omezenosti úrovní. Tentokrát se za ním ale teoreticky můžete pustit a prohánět ho ulicemi. Podaří-li se vám ho dopadnout a majitelce přinést ukradené věci zpět, kdoví - možná mezi ní a vaším svěřencem vzplane románek. The Sims 3 (PC)The Sims hrají ve velké míře také ženy a ty si doslova libují v širokých možnostech vytváření a upravování postaviček. Ve třetím díle by měl být editor pro jejich tvorbu znovu důkladně přepracován - samozřejmě k lepšímu. Je ale otázkou, zda to oproti The Sims 2, které už tak obsahovalo obrovské množství nastavení vlasů, očí, vrásek, uší, kůže, nosu, bradky apod. Ale nebojte, ukázalo se, že prostoru k vylepšování je dostatek. Nově tak autoři do hry zakomponovali černochy a asiaty. Sice už v předchozím díle bylo možné vytvořit barevné figurky, ale ruku na srdce - ty rozhodně neodpovídaly rasové anatomii. Ve trojce lze také přesněji definovat váhu simáků, nastavit jejich oblíbená jídla, barvy či hudbu. Ženským bude možné udělat těhotenské břicho, chlapům zase pořádné svaly. A kadeřnické fetišisty jistě zahřeje u srdce, když se dozvědí, že mohou nabarvit každý jeden vlas zvlášť jinou barvou. Na to všechno stačí pár minut času a několik rychlých kliků. Editor slibuje být uživatelsky ještě příjemnějším než ten předchozí. The Sims 3 (PC)Zevnějšek postavy je vytvořen a následně je třeba se zaměřit na jeho nitro - doslova. Tvůrci se rozhodli definitivně vyhodit systém z předchozích dílů, kdy jste si vybírali vlastnosti z pěti párů typu líný/aktivní či stydlivý/extrovertní. Teď stojí na výběr celých osmdesát charakteristik, jimiž se dá sim upravit opravdu dokonale k obrazu vašemu. Škála vystačí od ubrečeného, snílka, výbušného, paranoidního přes citlivého, introvertního, snaživého až po hloupého, namyšleného či naivního. Z těchto vlastností si vyberete pět, z nichž pak bude charakter dotyčného po celou dobu jeho života vycházet. Projevy jednotlivých výběrů mají být skutečně patrné a samozřejmě nepočítejte s tím, že si do jedné postavy dáte protikladné vlastnosti, jako například introvertní/milující zábavu.
"Zeptáte-li se autorů na největší změnu, kterou pro trojku chystají, odpoví svorně, že to bude mnohem více hra než kdy předtím."
Nový systém vlastností do Sims-univerza přináší také neokoukaný element, kterým je nálada vašich svěřenců. Dosud rozhodovaly především potřeby typu hlad či energie. Ty se sice v The Sims 3 objevují znovu, ale plní už jen určitou část nálady simáka. Aktuálně totiž bude záležet na tom, jak zohledňujete vybrané charakteristiky. PokudThe Sims 3 (PC) uzavřeného hocha poženete na studentskou párty, nálada mu akorát klesne. Kovaný zahrádkář bude zase těžko spokojený, pokud ho vrhnete do bytu bez vegetace, i když mu do obýváku nainstalujete domácí kino. Pokud mu ale dáte pěknou zahrádku, kde se může starat o rajčátka, můžete si být jistí jeho nadšením. Tento systém lze jen chválit, protože už se konečně neopírá o nesmyslnou úměru drahý=dobrý pro sima. Svěřence už nepůjde uspokojit jen luxusem. Maxis tím zabíjí dvě mouchy jednou ranou: postavičky působí ještě uvěřitelněji a hra představuje zároveň výrazně větší výzvu. Ostatně na nízké nároky The Sims 2 si stěžovala řada hráčů. Sim se zrodil a potřebuje někde bydlet. Jako obvykle ho lze nastěhovat buď do již existujícího baráku, nebo mu postavit vlastní střechu nad hlavou. Jakmile dům stojí, přichází čas na vybavování jeho interiéru. Co si budeme povídat, v předchozím díle měl hráč stále velmi svázané ruce, pokud chtěl být opravdu kreativní. Sice tu bylo na výběr obrovské množství předmětů, ale vždy jen v několika barevných vydáních. Pokud se vám nelíbily, měli jste smůlu.The Sims 3 (PC) Také v případě tapet, koberců, parket apod. byl repertoár po čase nepříjemně omezen, a kdo si chtěl domov vytvořit skutečně podle svého, musel se obrátit na fanouškovské stránky nebo vydávat dolary za oficiální doplňkové balíčky od Electronic Arts, popřípadě musel sáhnout po externích programech a sám přiložit ruku k dílu. To si autoři dobře uvědomili a přímo do hry implementovali mocný editor interiéru. Stačí kliknout na vybraný objekt a už ho máte v editovacím okénku, přičemž v reálném čase můžete měnit jeho vzezření. Každý kus nábytku se navíc skládá z několika částí, jež lze ovlivňovat samostatně. Hra nám tedy pěkně naboptnává, jen co je pravda. Pokud vás znepokojuje otázka ovládání, buďte klidní. I v tomhle případě si tvůrci vědí rady a dokonce tvrdí, že přepracovaný interface nabídne rychlejší organizaci a také větší přehlednost. Spousta důležitých elementů bude zakomponovánaThe Sims 3 (PC) přímo do hry, což znamená, že nebude zapotřebí tolika externích tabulek a menu. Jistě si také pamatujete, že simové, jakmile se vrhli do nějaké aktivity, tak ji velmi neradi opouštěli. Pokud si začali číst knížku, museli jste jí jim doslova vytrhnout z ruky, popřípadě je hnát pryč od počítačových her, aby šli dělat něco užitečnějšího. Takové problémy nyní mizí, jelikož se autoři rozhodli, že hráčům dají možnost přisoudit každé volnočasové aktivitě určitý čas - a to pouhým posuvníkem. Další vylepšení: povídáte-li si váš charakter s někým dosud cizím, zobrazují se naspodu obrazovky vlastnosti neznámého. Tím ho poznáváte a dokážete lépe volit témata rozhovoru, jež by ho mohla zajímat. Jakmile musí sim zdolat delší cestu, například z ložnice k poštovní schránce, vezme to během, nikoliv loudavým pochodem. The Sims 3 (PC)Výrazný posun vpřed můžeme očekávat i v otázce umělé inteligence. The Sims 3 už nebude trpět nelogickými kiksy, jež poškozovaly atmosféru a naopak nabídne řadu příjemných vychytávek. Simové si například na ulici budou uhýbat z cesty, ještě než se střetnou, nebo se naopak sdružovat do hloučků se stejným diskutovaným tématem. Co se týče grafiky, nemusíte mít strach, že by byl použit více jak čtyři roky starý engine z druhého dílu. Nasazení se dočká zcela nová technologie, ale ani v jejím případě nečekejte nějaké realitě se velmi blížící vzezření. Autoři chtěli zachovat specifický, částečně dětský, částečně komiksový styl. Zároveň si uvědomují, že běžný hráč The Sims nemá doma nabušený počítač a nevadí mu, že postavičky nemají tolik polygonů jako v Call of Duty 4. To ale rozhodně neznamená, že hra vypadá špatně - naopak.The Sims 3 (PC) Velmi dobře pak působí i plynulé střídání dne a noci, jež vystřídalo na sekundu přesný přechod. V případě série The Sims lze jen těžko očekávat revoluci. Hra funguje tak dobře, že zásadní změny by jí mohly v očích milionů fanoušků jen poškodit. Přesto se autoři vrhli do zevrubné evoluce. Jádro zůstává nedotčeno, ovšem všechno kolem prochází vylepšováním. Zdá se, že začátkem příštího roku přijde nový král prodejních žebříčků.


Vybudujte domov!

24. května 2008 v 18:51 | Aneta |  The sims 3 info

Vybudujte domov
Zcela podle libosti navrhujte, budujte a tvořte a přizpůsobte si vaši čtvrť vlastním představám. K dispozici máte neomezené možnosti zařízení interiérů a obrovské škály barev a dekorativních vzorů, které lze dokonce vzájemně kombinovat. Vaše výtvory tak získají naprosto originální vzhled. Při navrhování a stavbě domova snů vašich Simíků je jedinou mezí vaše fantazie.

Vytvořte originálního simíka!

24. května 2008 v 18:50 | Aneta |  The sims 3 info
Vytvořte si naprosto originálního Simíka
Vytvořte si Simíky, kteří se podobají vám nebo vašim známým. Zbrusu nový editor Create A Sim je jednodušší a výkonnější než kdykoli předtím. S jeho pomocí si můžete kompletně upravit vzhled a povahu vašich Simíků.
Realistické podoby Simíků docílíte jemným doladěním každého rysu jejich tváří, úpravou účesů, výběrem přesného odstínu pleti a mnohým dalším. Poté jim vyberte oblečení, makeup a módní doplňky nepřeberného množství stylů. Tvarujte jejich postavy od hubených, přes plnoštíhlé až po svalnaté a vše, co je mezi tím - ještě nikdy to nebylo snazší!
Zformujte si také jejich povahy díky revolučnímu systému povahových vlastností. Na výběr máte desítky rysů a kombinovat lze až pět najednou. Vaše fantazie tak může vytvořit širokou plejádu různých postav, obývajících vaši čtvrť. Uděláte idealistického kreativního snílka, jenž v záchvatech hrdinství rád riskuje? Anebo chladnou krásku z vyšší společnosti, která skrývá svou romantickou duši a jejím nejhlubším tajemstvím je absolutní genialita? Vše je jen ve vašich rukách.

Informace o hře

24. května 2008 v 18:49 | Aneta |  The sims 3 info
V The Sims 3 můžete své báječné Simíky pustit do otevřeného, životem pulsujícího světa, který začíná hned za jejich dveřmi! Absence limitů v The Sims 3 před vámi otevře nekonečné možnosti a připraví vám nečekané chvíle příjemných i nepříjemných překvapení.
Nové, úhledné a živé sousedství - vaši Simíci volně objevují své okolí plné života.
Vaši Simíci se mohou volně procházet svou čtvrtí, navštěvovat sousedy a zkoumat okolní svět. Mohou si rovněž vyrazit s přáteli centra města, seznámit se s někým novým v parku nebo potkat na ulici kolegu z práce. Budou-li Simíci ve správný čas na správném místě, kdo ví, co se může stát?!
Nový editor Vytvoř Simíka - vytvořte si jakéhokoliv Simíka, jaký vás jen napadne.
Nový, jednoduše ovladatelný designérský nástroj vám umožní provádět nekonečné vlastní úpravy vašich skvělých a veskrze originálních Simíků. Tvarujte jejich postavy od hubených, přes plnoštíhlé až po svalnaté a vše, co je mezi tím! Zvolte také vzhled tváře, přesný odstín pleti, barvu vlasů, barvu a tvar očí, vyberte oblečení i doplňky.
Nové realistické osobnosti - každý Simík je nyní skutečně jedinečnou osobností s charakteristickými vlastnostmi.
Vytvořte si Simíky s charakteristickým vystupováním. Volit můžete z desítek povahových rysů a zajímavě je kombinovat. Vámi vybrané vlastnosti - statečnost, umělecký talent, samotářství, puntičkářství, kleptománie, stihomam, neohrabanost, romantika a mnoho, mnoho dalších - zformují osobnosti Simíků a způsoby jejich chování vůči ostatním. Simíci se tak mohou povznést nad své běžné každodenní potřeby. Jsou nyní úplnými osobnostmi s jedinečnou povahou.
Nové neomezené možnosti úprav - můžete upravit cokoliv jen ke svému obrazu.
Postavte si dům vašich snů nebo navrhněte domov s velkým D. Volně si upravte podlahy, kytky v zahradě, košile, pohovky, tapety nebo rolety, zkrátka co vás napadne. Měnit barvy a vzory je snadné a zábavné a možnosti úprav jsou nekonečné. Nebaví vás stavět? Čtvrť vašich Simíkům můžete rovněž zaplnit již vytvořenými budovami a vybavením. Kteří ze Simíků budou bydlet v honosných vilách, studentských privátech, okouzlujících domech snů či prostých chatkách?

První soutěž blogu!!!Miss08!!!!

24. května 2008 v 8:22 | Aneta |  Miss08
Je tu první soutěž tohoto blogu!Pokud se chcete přihlásit tak mi napište na e-mail nebo zde do komentářů máte čas do:24.6. myslím že času je dost.A jak to bude probíhat??Tady máte program
1.kolo-Miss bude v každodenním oblečení a pošlete mi 2 fotky první zblízka a druhá z dálky. {Vypadnou 3}
2.kolo-Miss bude v plavkách a opět 2fotky poprvé zblízka podruhé zase z dálky.{Vypadnou 3}
3.kolo-Miss bude ve společenském oblečením a jako v této soutěží po 3 tak zase pošlete 2fotky.{Vypadnou 3}
4.kolo-Missku si oblečete dle vlastního výběru{Vypadne 1}
5.kolo-Anketa posledních 2finalistek.
Takže celkově bude 12 Soutěžících.
Můžete si fotky upravit texturama,rámečkama
Nesmíte umlouvat!Ani si dát upoutavku na blog!
K missce můžete nebo byste spíš měli napsat její zájmy nebo takový malý článek at víme jak se jmenuje a nemusíme hlasovat jen podle toho jakou má image ale aji podle toho jak se chová atd.

Máte the sims 2??

15. května 2008 v 17:49 | Aneta |  Ankety
Tak hlasujte

NPC postavy 3

15. května 2008 v 14:08 | Aneta |  The sims 2 postavy
Další postavy z The Sims 2

NPC postavy 2

15. května 2008 v 14:07 | Aneta |  The sims 2 postavy
Další NPC postavy z The Sims 2

NPC postavy

15. května 2008 v 14:06 | Aneta |  The sims 2 postavy
Malý přehled postav z The Sims 2

1.Aktuálka

12. května 2008 v 19:03 Aktuálky
Ahoj máme tu první aktuálku a ta je?:Chtěůla bych udělat desing!Ale od někoho kdo doopravdy nekrade hesla!A nejlépe někdo kdo má vcelku úspěšný blog protože by to neměl moc zapotřebí a někoho kdo už někomu desing dělal.Napište mi na e-mail:ana.heczkova@seznam.cz nebo tady do komentářu...